Image Alt
read the new post

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Lubisz to co masz? Masz to co lubisz?

Koniec roku i początek nowego to dobra okazja żeby się nad tym dokładniej zastanowić. To czas podsumowań. Analizy tego czego dokonaliśmy i nad czym jeszcze powinniśmy popracować.

Kiedy więc jak nie teraz zrobić stop klatkę i rozejrzeć się dookoła.

Jak się za to zabrać?
Przede wszystkim zacząć to robić, a nie tylko o tym myśleć 🙂

Możesz zrobić to wykorzystując komputer, telefon lub tradycyjnie kartkę papieru. Najprostszym sposobem i całkiem dobrym aby zacząć jest podział kartki/strony na dwie rubryki (bez wchodzenia w szczegóły) możesz oznaczyć je „+” i „”. Jeśli czujesz, że dasz radę dokładniej określić poziom zadowolenia – ustal skalę np. od 0 do 5 (gdzie 0 to brak zadowolenia, mam do popracowania z tą sferą życia, a 5 to zadowolenie jakie daje Ci poczucie szczęścia).

Pod lupę weź każdą sferę swojego życia. Praca. Dom. Rodzina. Przyjaciele. Zdrowie. Nie ograniczaj się. Im więcej kategorii przeanalizujesz tym lepiej.

Przejdź od ogółu do szczegółu. Szczególnie w przypadku tych rzeczy nad którymi należy popracować. Nad nimi zastanów się dłużej.


Odpowiedz sobie na pytania:

Co zostawię takie, jakie jest?
Co chcę zmienić?
Nad czym muszę popracować?
Czego potrzebuję aby to zrobić?
Do kiedy chcę to zrobić?
Skąd będę wiedzieć, że zostało to zrobione?
Co zrobię jeśli nie zrealizuję założonego celu?

(dopisz tyle pytań i odpowiedzi na nie ile potrzebujesz)

 

Nie da się zrobić wszystkiego naraz. Ustal priorytety. Co jest dla Ciebie najważniejsze. Ustal kolejność swoich działań. Na początku powinny znaleźć się te, na których najbardziej Ci zależy lub te które muszą być zrealizowane w pierwszej kolejności (gdzie brak działania będzie miało złe konsekwencje).

Nie spiesz się. Znajdź wygodne miejsce gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Tutaj pośpiech nie jest mile widziany. Podejdź do tematu z szczerością i autentycznością. Wyłącz wewnętrznego krytyka. Nie myśl o tym, co pomyślą inni, co inni zrobiliby na Twoim miejscu.

To Twoje życie. Nie staraj się lubić tego co daje Ci przypadek.

 

Posiadaj to co lubisz.
Żyj
tak JAK LUBISZ!
Na swoich warunkach.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Zamknij

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Napisz albo zadzwoń, pomożemy dobrać skrojoną specjalnie dla Ciebie, najlepszą, najkorzystniejszą ofertę.

OBSERWUJ NAS
INFO