Image Alt
read the new post

Burza mózgów, czyli MASTERMIND

Choć bardzo byśmy tego chcieli, życie przedsiębiorcy nie jest usłane różami. I choć zapału nam nie brakuje, to życie pisze różne scenariusze i czy tego chcemy czy na naszej drodze pojawiają się różnego rodzaju wyzwania i rozterki. Bywa, że czujemy się samotni. Nie mamy z kim o tym porozmawiać, poprosić o wsparcie. W takiej sytuacji super rozwiązaniem jest spotkanie grupy MASTERMIND.

„Znajdź grupę ludzi, którzy Cię inspirują i inspirują, spędzaj z nimi dużo czasu, a to zmieni Twoje życie.” 
Amy Poehler

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MASTERMIND?

Grupy mastermind wspierają realizację celów biznesowych uczestników. Na każdym spotkaniu przedsiębiorcy mobilizują się i inspirują do działania. Spotkania są cykliczne, na przykład w okresach trzymiesięcznych, co dwa tygodnie. Efektywne grupy mastermind mają zazwyczaj od trzech do sześciu uczestników. Spotkania mogą odbywać się zarówno w formie online, jak i offline w wcześniej ustalonym terminie. Obie opcje są jak najbardziej owocne i spełniają swoją rolę. Czas pojedynczego spotkania to 90 – 120 minut, w zależności od ilości osób biorących w nim udział.
Podczas spotkania każdy z uczestników ma okazję przedstawić wyzwanie z jakim aktualnie się boryka. Są to zarówno tematy związane z codziennym życiem przedsiębiorcy, takie jak problemy kadrowe, marketingowe lub tematy rozwojowe, np. dywersyfikacja biznesu, rozbudowa firmy i inne. Nasze biznesy mogą się różnić. Możemy reprezentować inne branże, różne lokalizacje, ale łączy nas chęć dzielenia się swoim doświadczeniem. Dlatego właśnie grupa mastermind jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ korzystamy z doświadczeń uczestników spotkania. Niewątpliwie dużą wartością jest to, że po spotkaniu każdy uczestik zobowiązuje się do podjęcia konkretnego działania, które zostało wypracowane podczas wspólnej burzy mózgów. Nie ma to jak publiczne zobowiązanie się przed grupą ludzi, że czegoś dokonamy – zdecydowanie trudniej jest nam się wtedy wykręcić z obietnicy niż gdybyśmy obiecali coś sami sobie. Tym bardziej, że na kolejnym spotkaniu będzie okazja do przekazania feedbacku na temat powziętych działań i efektów jakie przyniosły. Grupa mastermind sprawia, że uczestnicy mobilizują się i prowokują do podejmowania realnych działań dzięki, którym nasz biznes i my sami się rozwijamy. Postępy u innych i dotrzymywanie zobowiązań motywują i inspirują. Tworzą się niesamowite kreacje i powstają wartościowe projekty.

JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA SPOTKANIE MASTERMIND?

Spotkanie zaczyna się od przywitania i przedstawienia uczestników. Następnie każdy uczestnik opowiada o jednym wyzwaniu, jakie jest w danym momencie dla niego najważniejsze i które chce skonsultować. Ma na to określony czas, tak aby starczyło go dla każdego. Reszta osób dzieli się swoim pomysłem, doświadczeniem, inspiracją co zrobiłby lub co zrobił, jeśli taka sytuacja jest mu znana i miała miejsce w jego firmie. Osoba opowiadająca o wyzwaniu bierze dla siebie ile chce, i co chce. Ważne jest aby zachować wspierającą i pozytywną postawę. Niedopuszczalne w grupie jest ocenianie, krytykowanie innych. Bardzo często okazuje się, że coś co wydawało się dla nas mega problemem i spędzało nam sen z powiek – teraz po „rzuceniu” tego na forum, okazuje się prostym do rozwiązania wyzwaniem. I życie od razu staje się piękniejsze 😉

Bardzo dobrą praktyką, dla osoby zadającej pytanie jest notowanie odpowiedzi pozostałych uczestników. 

Jeżeli jest to kolejne ze spotkań, runda zaczyna się od mówienia o tym, co dobrego zdarzyło się u nas od ostatniego spotkania. To sprawia, że dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z naszych sukcesów, których wcześniej nie zauważyliśmy w pędzie dnia codziennego. Umiejętność doceniania samych siebie, dostrzeganie i nazywanie własnych sukcesów, to istotna część budowania pewności siebie.
Kolejnym punktem w strukturze mastermind jest rozliczenie się z zobowiązań z poprzedniego spotkania. Przekazujemy sobie informację, co zrealizowaliśmy z tego do czego się zobowiązaliśmy na poprzedniej burzy mózgów. Następnie rusza runda z nowym pytaniem, na które otrzymujemy odpowiedzi i inspiracje. 

Spotkanie kończy się rundą zobowiązań, czyli dzielimy się tym, co chcemy wykonać do następnego spotkania. Istotne jest tutaj, aby dotyczyły one tego, o co pytaliśmy. Należy pamiętać, że na kolejnym spotkaniu zostaniemy wywołani do opowiedzenia o tym, co zrealizowaliśmy – dzięki temu mamy większą motywację aby tego dokonać. 

Nad całością spotkania i jego efektywnym przebiegiem czuwa moderator grupy, który moderuje każde spotkanie. 

CO JEST WAŻNE w GRUPIE MASTERMIND?
Zobowiązanie do zachowania poufności wzajemnego szacunku i uczciwości. 
Podczas spotkań otwieramy się przed sobą, mówimy o naszych problemach, których nie poruszamy publicznie. Im bardziej się otworzymy, tym łatwiej będzie otworzyć się innym. Tylko wtedy taka grupa ma prawdziwy sens. Dzięki wspólnemu zaufaniu i otwartości tworzą się wspaniałe relacje i mówimy sobie o rzeczach, których nie zdradzamy nawet rodzinie, bojąc się o brak zrozumienia. 

Spotkania grupy kiedyś się kończą, a relacje pozostają na dłużej.

KORZYŚCI Z UCZESTNUCZENIA W MASTERMIND?

OTRZYMASZ REALNE WSPARCIE w rozwiązaniu codziennych problemów, związanych z prowadzeniem firmy
ZMOBILIZUJESZ się do DZIAŁANIA, razem się motywujemy i inspirujemy
RUSZYSZ ze SPRAWAMI, które do tej pory czekały na to, aż się za nie zabierzesz
POZNASZ ograniczające Cię SCHEMATY, poszerzysz swoje perspektywy
ZROBISZ POSTĘPY w pracy nad realizacją swoich celów biznesowych
– będziesz mieć okazję do WYMIANY WIEDZY i DOŚWIADCZENIA


Mastermind to nie tylko realizacja celów biznesowych, to przede wszystkim inwestycja w rozwój osobisty oraz biznesowy.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z potencjału jaki daje mastermind – musisz przekonać się osobiście.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych przez nas spotkaniach mastermind

Organizujemy spotkania online oraz offline.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zamknij

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Napisz albo zadzwoń, pomożemy dobrać skrojoną specjalnie dla Ciebie, najlepszą, najkorzystniejszą ofertę.

OBSERWUJ NAS
INFO