Image Alt
read the new post

Praca hybrydowa, czyli praca w biurze i w domu. Zalety i możliwości.

Czym jest praca hybrydowa?

Model pracy hybrydowej, a także pracy zdalnej, zdobył szczególną popularność podczas pandemii, która wymusiła zmianę dotychczasowego trybu pracy. Okazało się wtedy, że taka praca jest nie tylko możliwa, ale niesie ze sobą liczne korzyści. Na czym jednak ona polega?

 

Praca hybrydowa to elastyczna forma zatrudnienia, która pozwala pracownikom na łączenie pracy wykonywanej w tradycyjnym biurze z pracą z dowolnego miejsca – często z własnego domu.

 

Wprowadzenie takiego systemu to także odpowiedź na rosnące potrzeby pracowników. Coraz więcej osób zaczęło dostrzegać, jak ważny jest balans między życiem zawodowym a prywatnym. Ponadto wiele z nich pragnie uniknąć długich i męczących dojazdów, a jednocześnie ceni sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z zespołem i budowania relacji.

Z drugiej strony, pracodawcy dostrzegają w pracy hybrydowej sposób na redukcję kosztów związanych z utrzymaniem przestrzeni biurowej, a także możliwość przyciągnięcia tych pracowników, dla których lokalizacja geograficzna była dotychczas barierą.

 

Jakie są zalety i wyzwania pracy hybrydowej?

Praca hybrydowa to nie tylko trend, ale przede wszystkim szereg korzyści. Te zaś są dostrzegalne na różnych płaszczyznach zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego takich jak:

  • balans między życiem zawodowym a prywatnym – elastyczność miejsca pracy pozwala na bardziej elastyczne dopasowanie harmonogramu dnia do indywidualnych potrzeb.
    Przykład? Zaczynasz dzień od jogi lub dłuższego śniadania z rodziną, zamiast spędzać ten czas w korkach
  • oszczędność czasu i pieniędzy – koniec z długimi dojazdami do biura. To zaś przekłada się nie tylko na oszczędność czasu, ale także wydatków na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej
  • większa produktywność – wielu pracowników twierdzi, że w domowym zaciszu są w stanie skoncentrować się na zadaniach i być bardziej produktywnymi, niż w biurze, gdzie nie brakuje rozpraszaczy. Potwierdzają to również liczne badania, np. Microsoft, gdzie wykazano, że nawet 82% pracowników odczuwało większą lub podobną efektywność podczas pracy zdalnej w porównaniu do pracy z biura
  • zdrowie i samopoczucie – możliwość pracy z domu często oznacza mniejszy stres i lepsze samopoczucie. Pracownicy cenią sobie bowiem możliwość pracy w spokojniejszym otoczeniu. 

Wyzwania pracy hybrydowej

Mimo wielu zalet, praca hybrydowa stawia przed pracownikami nowe wyzwania. Warto być ich świadomym, zanim zdecydujemy się na taki model. Warto tutaj wymienić: 

  • trudniejsze zarządzanie czasem – praca z domu wymaga od pracowników większej samodyscypliny i umiejętności zarządzania czasem. To z kolei może prowadzić do przepracowania
  • ryzyko mniejszego zaangażowania – brak bezpośredniego kontaktu z zespołem i atmosfery biurowej może wpływać na motywację i poczucie przynależności do firmy
  • bezpieczeństwo danych i prywatność – praca z domowego internetu niesie ryzyko wycieku poufnych danych firmy. Z tego powodu kluczowe jest, aby pracownicy byli świadomi zasad bezpieczeństwa IT
  • komunikacja z zespołem – choć są dostępne narzędzia do komunikacji online, nie zawsze mogą one zastąpić bezpośrednie interakcje, które są kluczowe dla efektywnej pracy zespołowej.

 

Jak nie z domu… to skąd?

Praca hybrydowa nie musi oznaczać pracy wyłącznie z domu. Wiele osób, które poszukują alternatywy dla domowego biura, szuka innych rozwiązań, takich jak przestrzenie coworkingowe. Są to miejsca, które zapewniają zarówno profesjonalne środowisko do pracy, jak i szansę na networking oraz poznanie nowych, ciekawych osób. Takim przykładem jest hello!

Hello Business Concept jest przykładem miejsca, które idealnie wpisuje się w potrzeby osób pracujących zdalnie. W ofercie hello! znajdują się różnorodne przestrzenie pracy, które można dostosować do indywidualnych potrzeb – od przestrzeni typu open space po przestronne sale do wynajęcia.

hello! CO-OFFICE – elastyczność i wygoda

CO-OFFICE to w pełni wyposażona przestrzeń do pracy. Zapewnia ona niezbędną elastyczność i jest idealna dla freelancerów, przedsiębiorców oraz wszystkich pracujących zdalnie lub w modelu hybrydowym.

hello! TRAINING – rozwój i dbałość o kondycję

W hello! pamiętamy o tym, że praca nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Dlatego, myśląc o zdrowym stylu życia, oferujemy dostęp do hello! TRAINING – studia treningowego, gdzie możesz zadbać o kondycję pod okiem profesjonalnych trenerów.

hello! EVENT – więcej niż miejsce pracy

hello! oferuje także przestrzenie, które umożliwiają organizację eventów biznesowych, warsztatów czy spotkań networkingowych. To doskonałe miejsce dla tych, którzy cenią sobie możliwość pracy w otoczeniu inspirujących ludzi i chcą połączyć pracę zawodową z budowaniem relacji biznesowych.

Miejsca takie jak hello! są złotym środkiem dla pracy hybrydowej oraz zdalnej. Zapewniają one zarówno przestrzeń do efektywnej pracy, jak i możliwość rozwoju i networkingu. Kreatywna burza mózgów, skupienie przy indywidualnych projektach, czy może przerwa na trening? W hello! znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz, aby zadbać o dobre samopoczucie i efektywność.

Podsumowanie

Praca hybrydowa to dogodne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i pracowników. Elastyczny grafik i większa dowolność sprawiają, że wiele osób uważa takie rozwiązanie za bardziej efektywne. Kiedy jednak praca z domu staje się coraz większym wyzwaniem, warto skorzystać z ciekawych, inspirujących przestrzeni takich jak hello!

Autor: Paulina Stasiak – marketingstory.pl

Jeśli chcesz sprawdzić jak praca hybrydowa sprawdza się w hello, zadzwoń i umów się z nami

Zadzwoń lub napisz – umówimy się na testy 🙂

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zamknij

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Napisz albo zadzwoń, pomożemy dobrać skrojoną specjalnie dla Ciebie, najlepszą, najkorzystniejszą ofertę.

OBSERWUJ NAS
INFO